ÖĞRENCİLER NE DEDİ?

Alper Hocam'ın bizim için yeni bir başlangıç ve büyük bir şansın öncüsü olduğuna inanıyorum. Kısa zamanda tüm bilgileri öğrencisine sindirten başka bir eğitmen tanımıyorum. Kendisine minnettarım ve şükran borçluyum. Teşekkür ederim Alper Hocam, her şey için….

Gülçin Köseoğlu

Pilates yaptığımı zannedip, aslında çok yanlışlıklarla dolu bir şey yapıyormuşum. Vücudumun farkındalığına varıp, nefesi nasıl kullanmam gerektiğini öğrendim. Pilatesi hayatıma kattığım için çok mutluyum.

Yasemin Eriş

Ben Gökçe Balikan. Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’yle tanıştıktan sonra yoga destekli Pilates Eğitmenliği sertifika programına katılarak, pilates ve yogalates eğitmeni oldum. Etkin İnsan işbirliği ile İzmir Mövenpick Otel – Coral Health Club’da pilates eğitmeni olarak işe başladım. Çok kaliteli ve nezih bir iş ortamında çalışma fırsatını yakalamamda bana yardımcı olan Alper hocama ve Etkin İnsan çalışanlarına sonsuz teşekkürler. Fark yaratmak için Etkin İnsan’la tanışın.

Gökçe Balikan

Yoga eğitimi, hayatın anlamını bulup, bu anlamla hayatı yepyeni bir biçimde yaşamamı sağladı. Nereye vardığım değil, hangi yolda olduğum önemliydi ve ben bu yolu bu eğitimle buldum

Murat Aygün
Beden Eğitimi Öğretmeni
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Ben Şenay Aka. 2008 yılında Etkin İnsan’dan almış olduğum Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı’ndan sonra hayatım değişti. Yoga Eğitmenliği programını tamamladıktan sonra, Karabağlar Halk Eğitim Merkezi’nde çalışmaya başladım. Yaşları benden 10-15 yaş büyük öğrencilerimle yoga yaptık. Öğrencilerimin hepsi çok memnun kaldı. Hatta kurs bitipte tatile girdiğimizde “biz ne yapacağız, ağrılarımız geçmişti şimdi tekrar başlayacak” diye üzüldüler.

Yaşa bağlı olmayan bu çalışmalar önce sizi geliştirecek sonra çevrenizi ve artı size gelir sağlayacak.

Şenay Aka

Ben, Dilek Özgülergil. Yoga ve Pilates eğitmeni olmaya karar verdiğim an, bu konuda en yetkin kurumu araştırdım ve  Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’ne ulaştım. Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile yapılan Yoga eğitmenliği programı, benim hayatımın ''dönüm noktası'' oldu diyebilirim. Bu eğitim süresi içinde hayatım çözülmeye başladı. Değiştim ve yenilendim. Benimle birlikte çevrem, sevdiklerimde değişti. Şimdi bu tadı paylaştığım birçok öğrencim var. Şu anda İzmir Yoga ve Köprü Sanat Merkezinde Yoga ve Yogalates Eğitmenliği yapıyorum. Teşekkür ediyorum ''EVREN'', Beni ALPER ve ETKİN İNSAN'la buluşturduğun için.

Dilek Özgülergil

Bir eğitmende olması gereken tüm nitelikleri Alper hocada bire bir gördüm. Sakinlik, konsantrasyon… Süper ötesi…

Zelal Bahar Arslan

Öğrendiklerimi hayatıma geçirmeye başladım, kişisel gelişimimde çok fayda gördüm. Hayatımın kalitesi arttı. Kendimden ve hayattan memnun bir şekilde yaşamaya başladım.

Öznur Pelit
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

 Ben, Müge Atik. 35 yaşındayım ve 2 çocuk annesiyim. Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’nün yogalates programı ile hem mutlu olabileceğim hem de kendimi eğitebileceğim bir iş imkanı buldum. Uzun yıllardır kazandığım spor deneyimimi ve yogalates eğitim programı ile kazandığım tecrübeyi b-fit bornova spor salonunda devam ettiriyorum. Bu program süresince tüm samimiyetini ve deyimini paylaştığına inandığım Alper hocaya çok teşekkür ederim. Pilates Matwork ve Yogalates eğitim programını öncelikle kendine güvenen herkese tavsiye ederim. Hayat paylaştıkça güzeldir...

Müge Atik

Ben, Ayça Çakıcı. Sağlık sektöründe 4 yıldır çalışmaktayım. Bu süreçte Ege Üniversitesi işbirliği ile Etkin İnsan Gelişim Entitüsü'yle tanıştım ve yoga destekli Pilates  Eğitmenliği Sertifika Programına katıldım. Eylül ayında İzmir karşıyaka yenigirne’de bulunan  Fit Spor Center'da pilates eğitmeni olarak görev almaya başladım. Aynı zamanda spor merkezinin sorumlu müdürü ve iş ortağı oldum. Bu eğitim sayesinde  hayatımda yeni, farklı, kaliteli ve profesyonel bir döneme adım attım. Emeklerinden dolayı ve farklılığı bana yaşattığı için Alper hocama ve bana destek olan tüm özel insanlara teşekkür ederim.

Ayça Çakıcı

Hayatımda gördüğüm en iyi eğitmen. Ağzından çıkan her kelime beynime kazındı. Alper hocam bir rüya gibi. Hayatımda görüp etkilendiğim tek insan.
Doğru zamanda, doğru yerde, doğru insanla bu yola çıktım.

Müge Özşahinler

Hayatta nerede bulunduğumu, nasıl bir duruş sergilediğimi gördüm. Yoga'nın kapsından bir giriş yapıp, nasıl ilerleyeceğimi, neler yapmam gerektiğini öğrendim. Bu eğitim YAŞAMIMA IŞIK TUTTU

Tibet Aktaş
Sağlık Teknikeri
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Merhaba, ben Nilhan Hasçiftçi. Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü-Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan Yoga ve Pilates Eğitmenliği Sertifika Programlarını tamamladım. Şu anda Antalya'da Mardan Palace Otel'de çalışmaktayım. Uzun süre turizm alanında çalışmış biri olarak, yoga ve pilates eğitmenliği yapıyorum. İnsana olan duyarlılığımı tam olarak istediğim şekilde ve ölçüde gösterebildiğim çalışma alanlarım, yoga ve pilatesi değişik ülkelerin insanlarıyla paylaşıyorum.. İnsan sağlığı için çalışmak büyük bir mutluluk.

Nilhan Hasçiftçi

Fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak çok geliştiğimi fark ettim. Bilgiyi bilmek değil, bildiğini yapabilmek açısından mükemmel bir eğitim. Çok etkileyici ve çok önemli bir eğitim. Her açıdan hayata dönük.

Oksana Özdemirçelik
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Alper hocam gördüğüm ve görebileceğim en iyi hocadır. Bildiklerini çok iyi aktarabiliyor ve insanın ufkunu açıyor.

Merve Kurşunel

 Ben Nilhan Hasçiftçi. Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü – Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğinde açılan Yoga ve Pilates Eğitmenliği Sertifika Programlarını tamamladım. Şu anda Antalya Mardan Palace Otel’de çalışmaktayım. Uzun süre turizm alanında çalışmış biri olarak, yoga ve pilates eğitmenliği yapıyorum. İnsana olan duyarlılığımı tam olarak istediğim şekilde ve ölçüde gösterebildiğim çalışma alanlarım yoga ve pilatesi değişik ülkelerin insanlarıyla paylaşıyorum. İnsan sağlığı için çalışmak büyük bir mutluluk.

Nilhan Hasçiftçi

Çok derin bilgi ve tecrübe birikimiyle her seviyeye hitap ediyor Alper hocam. Pilatesi doğru yerde ve doğru kişiden öğrenmenin ne kadar önemli olduğunu anladım. Hocamız sadece bilgisiyle değil örnek kişiliğiyle de bize çok şey kattı. Kendimi çok şanslı hissediyorum ve hocamıza tekrar teşekkür ediyorum.

Mine Akmaz

Yoga eğitim programı kişisel gelişimimde çok olumlu katkılar sağladı. Ayrıca meslek olarak uygulamaya başladım.

Figen Özbiçer
İnşaat Teknikeri
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Ben,F. Berke Yüksel. Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’yle tanıştıktan sonra Yoga destekli Pilates Eğitmenliği Sertifika Programına katılarak, pilates ve yogalates eğitmenliği yapmaya hak kazandım. Sadece içsel ya da dışsal(fiziksel) gelişimlerin yanı sıra, Alper Bayraktar ve orda bulunan diğer eğitmenlerim sayesinde bu gelişimlerin ikisinin birden sağlanmasının yararını deneyimledim. Böylelikle farkında bedenler ve farkında zihinlerle, farkında yaşamlara merhaba demeyi ve dedirtmeyi öğrendim. Böylece, İstanbul'da sürdürmekte olduğum yaşamımda çeşitli okullarda ve spor merkezlerinde çalışıyor, bu deyişi aktarmaya gayret ediyorum. Bu yolculukta yol göstermek ya da bu yolları daha sıkı deneyimlemek istiyorsanız Etkin İnsan'la tanışın.

F. Berke Yüksel

Yoga eğitiminin bana çok şey kattığını düşünüyorum. Değişimime, içimdeki gücü hissedebildiğime, hayattan daha çok keyif almama katkısı büyük. Alper Hoca'ya çok teşekkürler.

Özge Gürsel
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Alper Hoca için, eğitmenliğine ve şahsına beş yıldız veriyorum. Her şekilde örnek bir kişi…

Şule Aktar

Ben Fulya Karşıyakalı. İzmir Tan Sağtürk Bale Okulu'nda bale eğıtmeni olarak görev almaktayım. Ege Üniversitesi işbirliği ile Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü'yle tanıştım ve Yogalates - Yoga destekli Pilates Eğitmenliği Sertifika Programına katıldım. Eğitim sonucu aldığım sertifika ile eylül ayında Ödemiş'te kendi pilates stüdyomu açıyorum. Bu kurs ve Alper hocamın emekleri sayesinde kendime yeni bir iş imkanı sağlamış oldum. Teşekkürler...

Fulya Karşıyakalı

İşini hakkıyla yapıyor. Konuya hakimiyeti, öğrenciye yaklaşımı o kadar güzel ki, onunla tanıştığım için, eğitmen olmayı ondan öğrendiğimiz için çok şansılıyım.


Aysel Pala

Eğitim her açıdan tatminkardı. Yaşama dönük ve hayatın içinde bir içerikle karşılaştım. Her insan yoga eğitim felsefesinden çok şey öğrenecektir.

Hüseyin Onur Bakırcıoğlu
Eğitmen
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Ben, Altar Altın. Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü ile Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile verilen Yoga destekli Pilates Eğitmenliği Sertifika Programını tamamladım. Şu anda Hobi olarak başlayıp, meslek olarak devam ettirdiğim ve çok severek yaptığım Yogalates’i öğrenmemde son derece detaylı bir eğitim programı ile iyi bir eğitmen olmamı sağlayan eğitmenim Alper Bayraktar’a teşekkür ederim. Şu anda, Radisson Blu Resort Otel Çeşme’de çalışıyorum.

Bahar Altın

İç disiplin, kendimi olduğum gibi kabul etmek, fiziksel dinginlik, hareketlilik, ruhumu dinlendirme ve geliştirme, yaşama daha nötr bakabilme, gerektiğinde pozitif olabilme… Öyle çok şey öğrendik ki… Teşekkürler. Her şey çok güzeldi.

Başak Eren
Psikolog-Terapist
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Her yönüyle çok iyi bir eğitmen. Sadece Pilates'in anlatmaz, hayatı paylaşır. Benim hayata bakışımı değiştirdi. Ufkumu genişletti.


Deniz Işık

Alper Hocamız, gerek kendi alanında olsun, gerekse davranış ve tutumları ve hayata bakışıyla tam anlamıyla örnek bir insan.

Seçil Kan Demirayak

Yoga, yaşamda varolan her şey için bir uyglama sahası, bir yol, rehberlik… Bu eğitimi aldığım için çok mutluyum.

Semra Ay
Öğretim Görevlisi
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Bu eğitim her şeyden önce kendimdeki eksiklikleri fark etmemi sağladı. Hayata bakışımı değiştirdi. Özgüvenimi, davranışlarımı olumlu yönde etkiledi. Daha ne isteyebiliriz ki… Keşke her eğitim böyle olabilse…

Canan Can
Eğitimci
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 yılı mezunu

Pilatese inanılmaz hakim ve bu mesleği sevdirme yönü çok kuvvetli. Mesleğe ilk adımı onunla atıyor olmak büyük bir ayrıcalık.


Sinem Çınar

Hakimiyetinden, anlatımından, katılıma teşvikinden, tutumundan ötürü Altın madalyayı hak ediyor.


Aslı Bekar

Alper Bayraktar: Hümanist tarafıyla takdire değer..

Figen Egeli

Yoga eğitimi, kişisel gelişimimde kendimi  ve çevremi daha iyi tanımama yardımcı oldu. Gelişimim için faydası büyük. Bütünsel insan olma yolunda ilerliyorum.

Gülay Tiryaki
Öğretmen
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Özsaygı, öz disiplin konusunda bir adım ileriye gitttiğimi ; Kendimi bir şeye ilk defa ait hissettiğimi söyleyebilirim.

Alev İrem Sönmez
Tekstil Mühendisi
Yoga Eğitmenlik Programı 2010 mezunu

Konusunda uzman, tek geçiyorum. Ders sırasında dinamiği güç verdi. Sorularımıza soru ile yanıtlama, düşünmemi arttırdı. M.U.H.T.E.Ş.E.M.


Didem Öz

Alper Hoca; şaşırtıcı, hayranlık veren, motive eden, bilgisiyle yücelen ve karşısındaki kişiyi de yücelten, pozitif, profesyonel bir eğitmendir.


Ayla Ekşioğlu

Alper Hoca'nın konuya hakimiyeti kişide büyük bir güven uyandırıyor. Eğitmen olarak model alınacak bir tarzı var. Katılımcılara davranışı, verdiği enerji, anlatım tarzı muhteşem.


Yansı Subaşı

Daha üstü yok… Çok derin, ince, anlayışlı, sabırlı… Davranışı ve tutumu anlatılmaz, ancak onun dersine katılan anlar."

Hüma Sönmez

 Yoga eğitimi, farkındalığımı başlattı. Hayatıma çok olumlu şeyler kattı. Eğitim her açıdan süperdi.

Fatma Teber
Yoga Eğitmenlik Programı, 2010 yılı mezunu -

Ben, Dilek Özgülergil. Yoga ve Pilates eğitmeni olmaya karar verdiğim an, bu konuda en yetkin kurumu araştırdım ve  Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü’ne ulaştım. Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi işbirliği ile yapılan Yoga eğitmenliği programı, benim hayatımın ''dönüm noktası'' oldu diyebilirim. Bu eğitim süresi içinde hayatım çözülmeye başladı. Değiştim ve yenilendim. Benimle birlikte çevrem, sevdiklerimde değişti. Şimdi bu tadı paylaştığım birçok öğrencim var. Şu anda İzmir Yoga ve Köprü Sanat Merkezinde Yoga ve Yogalates Eğitmenliği yapıyorum. Teşekkür ediyorum ''EVREN'', Beni ALPER ve ETKİN İNSAN'la buluşturduğun için.

Dilek Özgülergil

Alper Hoca: Profesyonel. Akıcı ve duru. Tatlı ve sert.." 

Müger Yörükoğlu

Gerçekten işinin ustası. Sunum, aktarış biçimi eşsiz diyebilirim. Bilgisini nerede ne zaman kullanacağını iyi biliyor. BU nedenle beklentilerin üstünde eğitim veriyor. O, süper süper…


Vildan Çiğdem

Alper Bey'den yoga eğitimini aldıktan sonra hocamıza büyük sevgi ve hayranlık duydum. Çok şeyler öğrendiğim için onun diğer eğitimlerine de katılmak istedim. Pilates eğitmenlik programına da katıldım. O'na, bize öğrettiklerinden dolayı ve kişiliğinden dolayı yürekten teşkkür ederim."

Canan Duran

Konuya hakimiyet: Süper
Anlatımı: Süper
Katılıma teşviği: Süper
Soruları yanıtlaması: Süper
Davranışları ve tutumu: Mükemmel 

Alper Hoca'dan çok şey öğrendim. Teşekkürler hocam.

Yelda Kaliç

Her konudaki desteğinize binlerce teşekkürler. Büyük sabrınız, hayran bırakıyor.

Betül Yükselici

Şaşırtıcı derecede konuya hakim. Net ve anlaşılır şekilde anlatması olağanüstü. İdeal bir eğitmen tavrı

Eda Karaca

Alper Hoca, bir uzman olarak olağanüstü donanımlı. Sabır ve sebatla öğrencilerinin daha fazla gelişmesi ve işini iyi yapması için verdiği destek muhteşem. Hepimize öğretmenlik dersi veriyor.

Şanay Akay

ETKİNLİKLER